4 opozorilni znaki prebavnih težav pri psih: Na kaj mora biti vsak pasji lastnik pozoren

Prepoznavanje znakov prebavnih težav pri psih je ključnega pomena za ohranjanje njihovega zdravja in splošnega dobrega počutja. Namen tega vodiča je pomagati lastnikom psov razumeti in prepoznati štiri glavne simptome prebavnih težav pri psih in kako se lotimo njihovega odpravljanja.

Dog licking his paw.

Vloga prebave pri splošnem zdravju psov

Razumevanje tega kompleksnega sistema je prvi korak pri zagotavljanju dolgoživosti in vitalnosti vašega psa. Enako kot pri ljudeh, je vloga prebavnega sistema pri psih osrednjega pomena za zdravje in počutje. Zdrava prebavila ne zgolj poskrbijo za absorbcijo hranil, pač pa igrajo ključno vlogo pri uravnavanju imunskega sistema. Zato motnje v prebavilih lahko povzročijo različne zdravstvene težave.

Simptom 1 - Spremembe apetita in teže psa

Zgodnji znaki težav s prebavili so lahko spremembe apetita. Za primer, Max je običajno požrešen labradorec, nenadoma pa je izgubil apetit in se obrokov sploh več ne dotakne. Drug primer bi bila lahko neješča psička Bella, ki se nenadoma začne prenažirati.

Enako gre z nenadno spremembo teže, ki običajno ostane neopažena. V primeru, da psa ne hujšamo ali ga prekomerno hranimo, je sprememba teže očiten alarm, da se z zdravjem psa nekaj dogaja.

Simptom 2 - Motnje v prebavi

Bolj očitne so težave s prebavili, ki segajo od občasnih blagih motenj do kroničnih motenj. Na primer, Charlie, mladi Beagle, lahko trpi za občasno drisko, medtem ko Daisy, starejša španjelka, doživlja občasno zaprtje.

Tovrstni dolgotrajni simptomi, zlasti v kombinaciji z drugimi znaki, kot sta vročina in bruhanje, zahtevajo takojšnjo veterinarsko pomoč.

Simptom 3 - Spremembe vedenja in ravni energije

Psi sporočajo težave z zdravjem drugače kot ljudje, običajno s spremembo v vedenja. Običajno energičen pes lahko več časa preleži ali pa povsem prijazen pes postane razdražljiv. Te vedenjske spremembe pogosto signalizirajo, da nekaj ni v redu z zdravjem.

Simptom 4 - Srbečica, praskanje, lizanje tačk, stresanje z glavo

Medtem, ko je običajno srbenje povsem normalno, moramo pri vsakodnevnem praskanju, lizanju tačk in stresanju z glavo ukrepati.

Čeprav ob vsakodnevnem lizanju tačk, praskanju in stresanju z ušesi večina ljudi odmahne z roko, češ da je to povsem običajno vedenje, so to jasni pokazatelji neravnovesja črevesne flore

Gre za razraščenost glivic in lahko vodi v bolj hude težave, če ne vzpostavimo ponovnega ravnovesja mikrobiote. Uravnotežimo jo lahko enostavno s postbiotiki

Tveganje, če simptome ignoriramo

Spregledanje simptomov, ki smo jih našteli, ne glede na to, kako na videz benigni so, ima lahko dolgoročno trajne posledice in lahko vpliva na razvoj hudih bolezni.

Te posledice lahko vključujejo:

  • Neustrezno delovanje imunskega sistema
  • Podhranjenost/ debelost
  • Alergije
  • Bolezni kože
  • Bolezni prebavil
  • Kronično vnetje limfnih vozlov
  • Rak

Če povzamemo, te težave lahko negativno vplivajo na kakovost življenja vašega psa in pomembno vplivajo na dolgoživost.

Celostni pristop k zdravi pasji prebavi

Uravnotežena prehrana, redno gibanje in čista voda so temelj dobrega prebavnega zdravja. Psom, tako kot ljudem, lahko koristijo prehranski dodatki biotiki, ki vzpostavijo ponovno ravnovesje mikrobiote.

Kako se odločiti za pravo prehransko dopolnilo

Ko se odločate za prehranska dopolnila za prebavo psa, je pomembno, da raziščete čim več možnosti in pridobite kar se da točne informacije o različnih aspektih delovanja dopolnila.

Pri tem je najpomembneje v obzir vzeti dvoje:

1. Vsa dopolnila ne vsebujejo ustreznih doz.

2. Vsa dopolnila ne vsebujejo sestavin, ki bi ustrezale najnaprednejšim znanstvenim izsledkom in niso znanstveno podprte.

Takšna dopolnila so lahko povsem neučinkovita in stran vržen denar. Poleg teh dveh dejavikov, je dejstvo tudi, da vse vrste probiotikov ne preživijo roka trajanja odtisnjenega na embalaži, tako zaradi same narave probiotikov, kot tudi zaradi načina shranjevanja, spet vprašljivo pa je tudi ali preživijo pot iz kislega želodca do črevesja.

O prehranskem dopolnilu s postbiotiki Belly Champ

Belly Champ vsebuje postbiotike, morske alge, juko in kurkumo. Ta posebna mešanica sestavin je bila specifično formulirana za pse in zdravo pasje črevesje.

Z znanstveno podprtimi postbiotiki v pravilnih odmerkih ne le izboljša prebavne simptome, ampak tudi izboljša splošno dobro počutje.

Za nameček je prehransko dopolnilo v obliki priboljška, ki ga bo pes z veseljem pojedel.

Kaj vam pravi občutek v želodcu: Zdravje prebave vašega psa terja vašo pozornost zdaj!

Razumevanje prebavnega zdravja vašega psa, prepoznanje simptomov in odziv nanje, je enako pomembno kot skrb za lastno prebavo.

Z zgodnjim prepoznavanjem simptomov in ustreznim ukrepanjem, vključno z uporabo dodatkov, kot je Belly Champ, igrate ključno vlogo pri zagotavljanju zdravja in sreče svojega psa.

Ne pozabite, zdravo črevesje je ključ do zdravega, veselega psa, ki bo živel polno in srečno življenje.